Backlink Neden Hala Değerli

Backlink neden önemli ve neden hala değerli?

Biliyorum bir çok kişi backlink teriminin değerinden bahsederken bir kesimde zarar verdiğinden bahseder. Zararlıdır ya da faydalıdır der geçiştirir. Kimse size net açıklamalarda bulunmaz. Aslına siz neden zararlı ya da neden faydalı olduğunu merak edersiniz. Merak etmeyin değerli okurumuz bu yazımızda biz sizlere bu terimin olumlu ve olumsuz yönlerini paylaşacağız.

backlink-neden-hala-onemli

Eğer bağlantı almış olduğunuz site ziyaret ediliyor, size ziyaretçi gönderiyor ve bağlantınızın kalıcı olmasını sağlıyorsa faydalı, bağlantınız ziyaret edilmiyor, aldığınız yer zaten hiç takipçi ya da ziyaretçiye sahip değil ve bağlantınızın kalıcılığı konusunda güven vermiyorsa zararlı sınıfına girer. Şimdi az önce belirttiğim konuyu örneklendirerek açıklayalım;

Burada paravan kaynaklardan örneklendirme yapacağım. Stratejiniz hep aynı olsun.

Şimdi sitenizi kuvvetlendirmek için paravan bloglar oluşturuyorsunuz ve bu kaynaklarda sitenizin hedef kelimesini içeren makaleler paylaşıyorsunuz daha sonra bu paravanlarla ilgilenmiyorsunuz? İşte bu size ziyaretçi göndermeyen ve ziyaret edilmeyen bağlantı türü. Bu tarz oluşumlar size anlık fayda eder gelecekte zarar verir. Google arama motoru artık bu tür girişimleri affetmiyor. Ceza almamak için yapmanız gereken her bir paravanınızı geliştirmeniz ve her yazıdan sitenize bağlantı vermemeniz. Şimdi gelelim fayda sağlayacak örneklendirmeye;

Siteniz için paravan blog oluşturdunuz ve bu paravan bloglarda içerik paylaşmaya başladınız. Web sitenizle nasıl ilgileniyorsanız bu blog sayfalarıyla da aynı oranda ilgilenmeye başladınız. Nasıl sitenizde her makalede dışarıya link çıkışı yapmıyorsanız bu sitelerde de yapmamalısınız. Aradan 1 veya 1.5 aylık bir süreç geçtikten sonra çok güzel, sitenize fayda sağlayacak ve ziyaret ettirecek tarzda bir makale yazarak ilk link çıkışınızı yapabilirsiniz. İnanın bana bunun çok büyük faydasını göreceksiniz. Tek çare kaynaklarınızın geliştirilmesi.

?????????????????????????????????????????

Backlink bir web sayfasının temel taşlarından birisidir. Fazlası zarar azı yarar sağlar. Kalıcı, kaliteli ve ziyaretçi yönlendirecek bağlantıların yararını en kısa sürede görürsünüz. Bu terimle ilgili daha fazla kaynağa ve bilgiye ihtiyacınız varsa kişisel sitemin backlink kategori sayfası olan http://www.ayhankaraman.com/backlink/ bu bağlantıyı ziyaret ediniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s